Školení i4wifi distribution a.s.

Lektoři Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o. od i4wifi
0
0
4
0
5
uskutečněných kurzů

0
8
1
6
1
proškolených účastníků

Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák, lektor školení MikroTik

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!

MTCNA MTCTCE MTCWE MTCNAUP


Martin Pína

Martin Pína, lektor školení MikroTik

Martin se sítěmi zabývá od roku 2003. Samovzdělání postupně doplnil absolvováním kurzů v rámci Cisco Akademie. V roce 2008 získal díky lektorování Cisco technologií na strahovských kolejích v rámci lokální Cisco Akademie statut Cisco Certified Academy Instructor.

S technologiemi MikroTik/RouterOS se setkal díky správě lokální komunitní sítě. I díky této zkušenosti získal v roce 2007 svůj první MikroTik certifikát a v roce 2009 se stal oficiálním lektorem síťových technologií MikroTik. Postupně získal všechny MikroTik certifikace a dodnes si v nabídce školení celé portfolio udržuje.

Své teoretické znalosti doplňuje a prohlubuje v praxi jako správce několika firemních sítí a od roku 2009 také jako provozovatel malé lokální sítě v Olomouci a jejím blízkém okolí, sítě hanácké.net(R).

Mezi další oblasti jeho působnosti patří implementace a správa serverů na bázi Linuxu včetně virtualizace a řešení zajišťující vysokou dostupnost.

MTCNA MTCTCE MTCWE MTCINE MTCRE


Petr Jilemnický

Petr Jilemnický, lektor školení RouterOS MikroTik

Po krátkých začátcích v obchodu s elektronikou a obsluhování tiskařských strojů se dostal do světa IT. Pohybuje se zde od roku 2002, působil jako správce sítí a PC technologií. Od počátku boomu mikrovlných připojení projektoval a budoval síť pro lokálního providera se zapojením produktů MikroTik. Od roku 2015 provozuje vlastní síť a zároveň působí jako produktový specialista MikroTik i dalších souvisejících technologií. Tvoří část týmu, který radí zákazníkům i4wifi s konfigurací systému MikroTik.

Vedle času pro rodinu a ISP síť se rád proletí po obloze s RC modely sportovních letadel.

MTCNA MTCTCE MTCWE MTCNAUP


Ing. Jan Zíka

Ing. Jan Zíka, lektor školení RouterOS Mikrotik, Ubiquiti airMAX, UniFi, EdgeMAX

Honza se věnuje bezdrátovým technologiím již od roku 2002, kdy během studia vybudoval bezdrátovou Wi-Fi síť v okolí Prahy, samozřejmě s použitím RouterBoardů a NanoStationů.

Díky této síti získal mnoho zkušeností se stavbou Wi-Fi spojů, konfigurací RouterOS, airOS či OS Linux, které předává zákazníkům i4wifi a.s. v rámci individuální technické podpory. Vedle poradenské činnosti se věnuje i bezproblémovému chodu hardwaru a IT systémů používaných v naší společnosti.

Honzovou hlavní zálibou je nikomu nic neříkající interkros. Tento sport se nejvíce podobá lakrosu a je bezkontaktní.

UBWA UEWA UBRSS MTCNA MTCTCE MTCWE


Michal Štěpánek

Michal Štěpánek, lektor školení RouterOS Mikrotik

Od roku 1999 pracoval jako dřevomodelář ve firmě Modela GSK, spol s.r.o. Později se výroba přesunula na CNC stroje a tak se věnoval programování a vytvářením objektů pro CNC. Produktům od společnosti Mikrotik se věnuje již od roku 2007, jakožto produktový specialista. Zároveň provádí zákazníkům společnosti i4wifi a.s. individuální technickou podporu právě na RouterOS Mikrotik.

Mezi oblíbené činnosti patří konfigurace RouterOS Mikrotiku a sledování konkurenčních výrobků společnosti Ubiquiti.

MTCNA MTCNAUP


Michal Vyhnalík

Ing. Michal Vyhnalík, lektor školení UBWA

Produktům od společnosti Ubiquiti se věnuje již od roku 2011, tedy v době, kdy byly společností Ubiquiti uvedeny jednotky podporující TDMA protokol airMAX, který odstranil problémy při používání Wi-Fi sítí na dlouhé vzdálenosti v režimu PtP i PtMP.

Michal volný čas věnuje vodáckému oddílu VTK Roztoky a s ním spojeným aktivitám.

UBWA


Martin Simandl

Ing. Martin Simandl, lektor školení UBWA, Fotovoltaika

Bezdrátovým sítím se věnuje od roku 2002. Je zodpovědný za produktové portfolio i4wifi a školením pro zákazníky se aktivně věnuje již od roku 2007.

UBWA


Milan Krcmar

Milan Krčmář, lektor školení GPON

Milan se sítěmi zabývá už přes 20 let. V době, kdy bylo obtížné sehnat knihu o nových technologiích, ho internet zlákal tím, jak byl celý popsán ve volně dostupných RFC. Také tehdy objevil svět otevřeného software. Dnes je obojí samozřejmé, ale on si díky tomu zvolil obor dalšího studia. V roce 2003 pomáhal založit jednu komunitní síť. Brzy na to opustil pozici vývojáře VoIP ústředen a začal se naplno věnovat poskytování internetu. První optickou přístupovou síť stavěl už na technologii GPON a dodnes provozuje velké instalace OLT dvou tradičních výrobců. A k tomu předává své zkušenosti dalším ISP, kteří začínají s optickými sítěmi nebo přecházejí na GPON.

Ve volném čase utíká z dosahu sítí do hor, rád cestuje a poznává cizí kultury.

GPON


Tipy


Potřebujete licenci systému Mikrotik Router OS? Nakupte u nás do zásoby licence, které můžete následně aktivovat bez dalšího čekání on-line na webu? Kdo jiný Vám nabízí tuto možnost? Proto chytří uživatelé Mikrotiku kupují licence u i4wifi a to již od roku 2004!

Pokud chcete začít s RouterOS Mikrotik nebo potřebujete poradit se složitějším nastavením, můžete využít naší jedinečné technické podpory systému RouterOS Mikrotik

Zažíváte neustále problémy v instalaci a provozu zařízení v pásmu 5 GHz? Využijte produkty společnosti RF elements, které svým revolučním řešením vyřeší vaše problémy a zdokonalí vaši síť.