Školení i4wifi distribution a.s.

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
3
0
uskutečněných kurzů

0
9
0
9
0
proškolených účastníků

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

Datum 18.10.2023 - 19.10.2023
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 7 490,- Kč bez DPH
Kontakt david.moskvan@100mega.cz (dotazy na platby, objednávky, storno), vyhnalik@i4wifi.cz (technické dotazy na školení, obsah, certifikaci,..)

CENA ŠKOLENÍ JE VČETNĚ POTŘEBNÉHO ZAŘÍZENÍ:
UniFi AC Lite https://www.i4wifi.cz/cs/210650-access-point-ubnt-unifi-ac-lite

V případě zájmu je možné vybrat jiný model UniFi AP. Prosím napište do poznámky formuláře o jaký model máte zájem, kontaktujeme Vás s doplatkem.

Cíl školení: Naučíme Vás instalovat a spravovat kontrolér UniFi Network Application. Modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP a testovat Vaši síť.

Potřebné vybavení: Vlastní notebook (s ethernetovým portem nebo redukcí), smartphone.

Potřebné znalosti: Základy TCP/IP a OS Windows, technická angličtina.

Certifikát: Oficiální Ubiquiti certifikát UEWA - The Ubiquiti® Enterprise Wireless Admin (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 65%, test je v anglickém jazyce).


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

Program školení dne 18.10.2023
9:00 9:00 Prezence účastníků.
9:15 Úvod, Přehled podpůrných web. stránek Ubiquiti. Seznámení s praktickými úkoly (laby).
9:30 Přehled UniFi kontrolérů, UniFi produktů – UniFi Security Gateway a UniFi Dream Machine, UniFi switche gen1/gen2, patche, UBB, UniFi LTE, UniFi AP generace Wi-Fi 5 a Wi-Fi 6, UniFi Cloud Key, UniFi Protect NVR a kamery, UniFi Access, UniFi Talk.
10:30 Lab – UniFi Network Application instalace.
11:00 Lokální/vzdálený přístup UniFi OS, UniFi OS platformy, UniFi cloudový účet, admin účty. Logy kontroléru a zařízení.
11:30 Přestávka na oběd.
12:30 UniFi AP nastavení Standalone, Lab – zálohy UniFi OS, porty. Správa zařízení, adaptování na 2. síťové vrstvě, metody vzdáleného adoptování na 3. síťové vrstvě, UniFi statusy. Lab – Vzdálená adopce přes Option 43 a SSH.
13:00 Základní nastavení sítí, Sites, Dashboard, Statistiky, Topologie, mapa, správa zařízení a klientů, náhledy. Funkce IPS/IDS, Analytika – události, chyby. SNMP.
14:30 Bezdrátové sítě WLANs, groupování AP, VLANy 802.1Q. Zabezpečení bezdrátové sítě – Šifrování, Rogue APs. User Groups, RADIUS. Lab – Nastavení Site (Umístění), Migrace Site.
15:00 Guest Portal - řízení přístupů, Hotspot Manažer, vytváření voucherů, Walled garden, L2/L3 izolace. Lab Guest Portál a Hotspot Manažer.
15:30 Základy Wi-Fi - vlastnosti a využití bezlicenčního radiového spektra 2,4GHz a 5GHz, legislativa použití, DFS, EIRP, zisk antén, MIMO.
16:00 Lab – Pokrytí UniFi AP
16:30 Technologie komunikace - CSMA/CA, problém skrytého bodu, RTS/CTS, typy SSID, DRS, 802.11r a UniFi Fast Roaming, standardy 802.11b/g/n/ac, QoS, MU-MIMO, roaming.
17:00 Konec

Program školení dne 19.10.2023
9:00 9:00 Začátek
9:15 Plánování sítí, typy PoE napájení, rušení CCI a ACI, význam SNR.
9:30 Lab – Plánování sítě. Výpočet RSSI, SNR, % signálu. Předpokládaná propustnost bezdrátové sítě. Odhad počtu AP.
10:30 Tipy pro instalace s vysokou hustotou klientských zařízení (High Density Deployments). Volba kanálů.
11:00 Pokročilá nastavení - Min RSSI, Minimum rate controls, AirTime tool, AirTime fairness. Lab Band-Steering. Lab Min RSSI.
11:30 Přestávka na oběd
12:30 Instalace UniFi AP, skenování, optimalizace.. Lab RF scan.
13:30 Předání konektivity bezdrátově Wireless Uplink. Lab Wireless Uplink.
14:00 Izolace portů a blokace Multicast/Broadcast. Troubleshooting a tipy na řešení problémů.
15:00 Závěrečný test
16:00 Konec školení

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Lektoři


Ing. Jan Zíka

Ing. Jan Zíka

Honza se věnuje bezdrátovým technologiím již od roku 2002, kdy během studia vybudoval bezdrátovou Wi-Fi síť v okolí Prahy, samozřejmě s použitím RouterBoardů a NanoStationů.

Díky této síti získal mnoho zkušeností se stavbou Wi-Fi spojů, konfigurací RouterOS, airOS či OS Linux, které předává zákazníkům i4wifi 100Mega Distribution s.r.o. v rámci individuální technické podpory. Vedle poradenské činnosti se věnuje i bezproblémovému chodu hardwaru a IT systémů používaných v naší společnosti.

Honzovou hlavní zálibou je nikomu nic neříkající interkros. Tento sport se nejvíce podobá lakrosu a je bezkontaktní.


Michal Vyhnalík

Michal Vyhnalík

Produktům od společnosti Ubiquiti se věnuje již od roku 2011, tedy v době, kdy byly společností Ubiquiti uvedeny jednotky podporující TDMA protokol airMAX, který odstranil problémy při používání Wi-Fi sítí na dlouhé vzdálenosti v režimu PtP i PtMP.

Michal volný čas věnuje vodáckému oddílu VTK Roztoky a s ním spojeným aktivitám.