Školení i4wifi distribution a.s.

MTCEWE - Certified Enterprise Wireless Engineer, CAPsMAN (Expert na podnikové bezdrátové sítě) (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
3
0
uskutečněných kurzů

0
9
0
9
0
proškolených účastníků

MTCEWE - Certified Enterprise Wireless Engineer, CAPsMAN
(Expert na podnikové bezdrátové sítě)

Datum 09.02.2022
Místo Praha 10
Obtížnost L3 - Profesionální
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 3 990,- Kč bez DPH
Kontakt skalicky@i4wifi.cz (dotazy na platby, objednávky, storno), stepanek@i4wifi.cz (technické dotazy na školení, obsah, certifikaci,..)

Cíl školení: Seznámení a praktické ukázky plánování a nastavení AP pro optimální využití přenosového pásma, efektivní využití nástrojů RouterOS pro bezdrátové sítě, seznámení s 60 GHz pojítky a kompletní možnosti nastavení sítě CAPsMAN, který umožňuje efektivní předávání klientů v rámci celé sítě.

Potřebné vybavení: Notebook, RouterBoard s 5x LAN a 2x Wi-Fi (2,4 a 5GHz), např. 952Ui-5ac2nD, MikroTik hAP ac2, RB962UiGS-5HacT2Hn a nebo RB4011iGS+5HacQ2HnD a propojovací UTP kabel.

Certifikát: Oficiální Mikrotik certifikát MTCEWE - Certified Enterprise Wireless Engineer (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 60% a je nutné mít platný certifikát MTCNA a nebo jiný z pokročilého školení, test je v anglickém jazyce). Platnost certifikátu jsou tři roky.

Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě, kdy se nemůžete zúčastnit, lze provést storno registrace, nejpozději však tři dny před začátkem školení. Případně lze i požádat o náhradní termín.

Program školení bude probíhat dle osnovy MTCEWE: https://i.mt.lv/cdn/training_pdf/mtcewe_outline_202083141141.pdf

Okruh školení: - Aktuální modely RouterBoardů
- Bezdrátové sítě (vyzařovací charakteristika antén, infrastruktura sítě, roaming)
- Bezdrátové standardy (802.11a/b/g/n/ac/ad/ax, MIMO, MU-MIMO, hardware protection, bonding a agregace)
- MikroTik 60GHz Wireless Wire produkty
- Regulace Wi-Fi výkonu (DFS radar, EIRP)
- Zabezpečení (WPA2 AES, 802.11X)
- Wireless Troubleshooting
- CAPsMAN (kompletní nastavení)

Program školení

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Termín školení: Pokud není naplněn min. počet zájemců o školení, bude školení přesunuto na náhradní termín, který sdělíme do třech pracovních dní od zrušení původního termínu.

Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!


Michal Štěpánek

Michal Štěpánek

Od roku 1999 pracoval jako dřevomodelář ve firmě Modela GSK, spol s.r.o. Později se výroba přesunula na CNC stroje a tak se věnoval programování a vytvářením objektů pro CNC. Produktům od společnosti Mikrotik se věnuje již od roku 2007, jakožto produktový specialista. Zároveň provádí zákazníkům společnosti i4wifi 100Mega Distribution s.r.o. individuální technickou podporu právě na RouterOS Mikrotik.

Mezi oblíbené činnosti patří konfigurace RouterOS Mikrotiku a sledování konkurenčních výrobků společnosti Ubiquiti.