Školení i4wifi distribution a.s.

MTCWE - MikroTik Certified Wireless Engineer (Expert na bezdrátová rozhraní) (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
3
0
uskutečněných kurzů

0
9
0
9
0
proškolených účastníků

MTCWE - MikroTik Certified Wireless Engineer
(Expert na bezdrátová rozhraní)

Datum 27.05.2023
Místo Praha 10
Obtížnost L3 - Profesionální - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 3 990,- Kč bez DPH
Kontakt skalicky@i4wifi.cz (dotazy na platby, objednávky, storno), stepanek@i4wifi.cz (technické dotazy na školení, obsah, certifikaci,..)

Cíl školení: Seznámení a praktické ukázky plánování a nastavení systému RouterOS pro optimální využití přenosového pásma, přehled typů modulací, správné využití nástrojů RouterOS pro bezdrátové sítě.

Potřebné vybavení: Notebook, RouterBoard s 5x LAN a 2x Wi-Fi (2,4 a 5GHz), např. 952Ui-5ac2nD, MikroTik hAP ac2, RB962UiGS-5HacT2Hn a nebo RB4011iGS+5HacQ2HnD a propojovací UTP kabel.

Certifikát: Oficiální Mikrotik certifikát MTCWE - MikroTik Certified Wireless Engineer (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 60% a je nutné mít platný certifikát MTCNA a nebo jiný z pokročilého školení, test je v anglickém jazyce). Platnost certifikátu jsou tři roky.

Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě, kdy se nemůžete zúčastnit, lze provést storno registrace, nejpozději však tři dny před začátkem školení. Případně lze i požádat o náhradní termín.

Program školení bude probíhat dle osnovy MTCWE: https://i.mt.lv/cdn/training_pdf/mtcwe_outline_2019181161836.pdf
Okruh školení:
- Aktuální modely RouterBoardů
- Wi-Fi standardy (802.11a/b/g/n/ac)
- Nástroje (Scan, Snooper, Frequency usage)
- Wireless Troubleshooting
- Pokročilá nastavení (virtual AP, HW protect)
- Protokol 802.11n
- Zabezpečení bezdrátové sítě (Encryption, RADIUS, Access-List/Connect-List)
- Wireless BRIDGE

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Certifikovaný Mikrotik specialista pro konfiguraci bezdrátových sítí – prezence účastníků + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
10:00 Dva základní způsoby šíření informací vzduchem – amplitudová a fázová modulace. Jaké jsou rozdíly, výhody, nevýhody a jak je využít ve váš prospěch v praxi.
11:00 Základní pravidla konfigurace bezdrátových spojů – jak si pod sebou neodříznout větev, jaké je správné pořadí změny nastavení a pár tajných vychytávek z praxe.
11:30 Pár faktů z definice normy 802.11a/b/g/n – kdy bezdrátová miniPCI karta opakuje vysílané pakety, kdy se nám to líbí a kdy již méně, jak tomu zabránit, praxí vyzkoušená citlivost různých bezdrátových karet dostupných na trhu a mnoho dalšího…
12:00 Jak se počítá kvalita signálu a co nám tím miniPCI karta sděluje. Co je to rušení? Přichází vždy pouze od konkurence? A jak se mu zdarma vyhnout během okamžiku?
12:30 Přestávka na oběd.
13:00 NStreme a Dual NStreme – náhrada za páteřní licencované spoje za zlomek jejich ceny? Nebo nepoužitelná věc? Anebo je pravda někde uprostřed? Naučte se vytěžit maximum z těchto protokolů. Ne všude je však možné je použít…
14:30 Práce v zarušeném prostření – často není jiná možnost. Lze ale pomocí MikroTiku tak trochu obejít fyzikální zákony? Jak úspěšně provozovat spoj i v tomto prostředí?
15:30 Tvorba frekvenčního plánu – žádné poučky z učebnice, ale roky vyzkoušená pravidla. Sestavte si správně frekvenční plán, vyhnete se rušení a znásobíte si kapacitu vaší sítě!
16:30 Po probrání všech bodů programu budou následovat vaše dotazy, připomínky a hodnocení školení + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
17:00 Konec školení.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Termín školení: Pokud není naplněn min. počet zájemců o školení, bude školení přesunuto na náhradní termín, který sdělíme do třech pracovních dní od zrušení původního termínu.

Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!