Školení i4wifi distribution a.s.

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
3
9
4
uskutečněných kurzů

0
8
5
8
0
proškolených účastníků

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

Datum 12.10.2022 - 13.10.2022
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Tento termín je již plně obsazen. Podívejte se na ostatní aktuálně vypsané termíny. Pokud termín školení není vypsán, kontaktujte nás.
Cena 6 599,- Kč bez DPH
Kontakt skalicky@i4wifi.cz (dotazy na platby, objednávky, storno), stepanek@i4wifi.cz (technické dotazy na školení, obsah, certifikaci,..)
i4wifi a.s.

CENA ŠKOLENÍ JE VČETNĚ POTŘEBNÉHO ZAŘÍZENÍ:
UniFi AC Lite https://www.i4wifi.cz/cs/210650-access-point-ubnt-unifi-ac-lite

V případě zájmu je možné vybrat jiný model UniFi AP. Prosím napište do poznámky formuláře o jaký model máte zájem, kontaktujeme Vás s doplatkem.

Cíl školení: Naučíme Vás instalovat a spravovat kontrolér UniFi Network Application. Modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP a testovat Vaši síť.

Potřebné vybavení: Vlastní notebook (s ethernetovým portem nebo redukcí), smartphone.

Potřebné znalosti: Základy TCP/IP a OS Windows, technická angličtina.

Certifikát: Oficiální Ubiquiti certifikát UEWA - The Ubiquiti® Enterprise Wireless Admin (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 65%, test je v anglickém jazyce).


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

Program školení dne 12.10.2022
9:00 9:00 Prezence účastníků.
9:15 Úvod, Přehled podpůrných web. stránek Ubiquiti. Seznámení s praktickými úkoly (laby).
9:30 Přehled UniFi kontrolérů, UniFi produktů – UniFi Security Gateway a UniFi Dream Machine, UniFi switche gen1/gen2, patche, UBB, UniFi LTE, UniFi AP generace Wi-Fi 5 a Wi-Fi 6, UniFi Cloud Key, UniFi Protect NVR a kamery, UniFi Access, UniFi Talk.
10:30 Lab – UniFi Network Application instalace.
11:00 Lokální/vzdálený přístup UniFi OS, UniFi OS platformy, UniFi cloudový účet, admin účty. Logy kontroléru a zařízení.
11:30 Přestávka na oběd.
12:30 UniFi AP nastavení Standalone, Lab – zálohy UniFi OS, porty. Správa zařízení, adaptování na 2. síťové vrstvě, metody vzdáleného adoptování na 3. síťové vrstvě, UniFi statusy. Lab – Vzdálená adopce přes Option 43 a SSH.
13:00 Základní nastavení sítí, Sites, Dashboard, Statistiky, Topologie, mapa, správa zařízení a klientů, náhledy. Funkce IPS/IDS, Analytika – události, chyby. SNMP.
14:30 Bezdrátové sítě WLANs, groupování AP, VLANy 802.1Q. Zabezpečení bezdrátové sítě – Šifrování, Rogue APs. User Groups, RADIUS. Lab – Nastavení Site (Umístění), Migrace Site.
15:00 Guest Portal - řízení přístupů, Hotspot Manažer, vytváření voucherů, Walled garden, L2/L3 izolace. Lab Guest Portál a Hotspot Manažer.
15:30 Základy Wi-Fi - vlastnosti a využití bezlicenčního radiového spektra 2,4GHz a 5GHz, legislativa použití, DFS, EIRP, zisk antén, MIMO.
16:00 Lab – Pokrytí UniFi AP
16:30 Technologie komunikace - CSMA/CA, problém skrytého bodu, RTS/CTS, typy SSID, DRS, 802.11r a UniFi Fast Roaming, standardy 802.11b/g/n/ac, QoS, MU-MIMO, roaming.
17:00 Konec

Program školení dne 13.10.2022
9:00 9:00 Začátek
9:15 Plánování sítí, typy PoE napájení, rušení CCI a ACI, význam SNR.
9:30 Lab – Plánování sítě. Výpočet RSSI, SNR, % signálu. Předpokládaná propustnost bezdrátové sítě. Odhad počtu AP.
10:30 Tipy pro instalace s vysokou hustotou klientských zařízení (High Density Deployments). Volba kanálů.
11:00 Pokročilá nastavení - Min RSSI, Minimum rate controls, AirTime tool, AirTime fairness. Lab Band-Steering. Lab Min RSSI.
11:30 Přestávka na oběd
12:30 Instalace UniFi AP, skenování, optimalizace.. Lab RF scan.
13:30 Předání konektivity bezdrátově Wireless Uplink. Lab Wireless Uplink.
14:00 Izolace portů a blokace Multicast/Broadcast. Troubleshooting a tipy na řešení problémů.
15:00 Závěrečný test
16:00 Konec školení

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Tento termín je již plně obsazen. Podívejte se na ostatní aktuálně vypsané termíny. Pokud termín školení není vypsán, kontaktujte nás.

Lektoři


Ing. Jan Zíka

Ing. Jan Zíka

Honza se věnuje bezdrátovým technologiím již od roku 2002, kdy během studia vybudoval bezdrátovou Wi-Fi síť v okolí Prahy, samozřejmě s použitím RouterBoardů a NanoStationů.

Díky této síti získal mnoho zkušeností se stavbou Wi-Fi spojů, konfigurací RouterOS, airOS či OS Linux, které předává zákazníkům i4wifi a.s. v rámci individuální technické podpory. Vedle poradenské činnosti se věnuje i bezproblémovému chodu hardwaru a IT systémů používaných v naší společnosti.

Honzovou hlavní zálibou je nikomu nic neříkající interkros. Tento sport se nejvíce podobá lakrosu a je bezkontaktní.


Michal Vyhnalík

Michal Vyhnalík

Produktům od společnosti Ubiquiti se věnuje již od roku 2011, tedy v době, kdy byly společností Ubiquiti uvedeny jednotky podporující TDMA protokol airMAX, který odstranil problémy při používání Wi-Fi sítí na dlouhé vzdálenosti v režimu PtP i PtMP.

Michal volný čas věnuje vodáckému oddílu VTK Roztoky a s ním spojeným aktivitám.