Školení i4wifi distribution a.s.

MTCNA - MikroTik Certified Network Associate (Úvod do systému MikroTik - teoretická část) (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
3
0
uskutečněných kurzů

0
9
0
9
0
proškolených účastníků

MTCNA - MikroTik Certified Network Associate
(Úvod do systému MikroTik - teoretická část)

Datum 03.05.2022
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 2 690,- Kč bez DPH
Kontakt Iva Holubová (holubova@asm.cz)

Úvodní školení pro systém Mikrotik RouterOS. Seznámíte se zde s konfigurací a nastavením základních funkcí, řešením problémů, základními prvky síťových vrstev a IP protokolu (IPv4 a IPv6) a zabezpečení sítě.

Cíl školení: Základní seznámení s prvky a funkcemi Mikrotik RouterOS, instalací a upgrade systému, ISO/OSI model, licencování, přechod na routovanou síť, základní nastavení routované sítě (Firewall, Queue, AP, klient).

Potřebné znalosti: Základní znalosti PC a TCP/IP.

Potřebné vybavení: žádné

Certifikát: Potvrzení o účasti

Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků - úvodní školení do systému MikroTik RouterOS.
9:15 Jak správně postupovat, abyste měli instalaci hotovou za 1 minutu: stručný přehled funkcí systému, modely licencování, různé hardwarové platformy, jejich výhody a nevýhody ověřené roky praxe.
11:00 Motivační ukázka: čtyři routery v síti aneb proč je routovaná síť lepší než switchovaná a kolika problémů se tím ihned a zdarma zbavíte.
11:30 Síťové vrstvy a IP protokoly aneb nutná teorie před praktickými ukázkami routování. Jste si skutečně jistí, že znáte architekturu TCP/IP protokolu?
12:15 Vše potřebné pro stavbu jednoduché routované sítě - statické routování, NAT, maškaráda a forwarding portů v systému MikroTik.
13:00 Přestávka na oběd - výběr ze 3 - 5 hlavních jídel, polévka, dezert.
13:30 Proč se stal MikroTik slavným aneb konfigurace bezdrátových rozhraní a jejich zapojení do routované sítě.
14:15 Zjistěte, kde jsou slabá místa vaší sítě a ihned to dejte do pořádku: diagnostické nástroje torch, ping speed, frequency usage, scanner, ntp, graphing a mnoho dalších. Vše zdarma součástí MikroTiku.
15:00 Skutečně máte v síti pouze ty, kteří vám platí za poskytnuté služby? Různé způsoby autentizace klientů, omezování rychlosti klientů na základě různých kriterií (IP adresa, typ protokolu, atd.)
16:15 Závěrečný test, soutěž o ceny, vyhlášení výsledků, předání certifikátů, volná diskuze.
17:00 Konec školení.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Termín školení: Pokud není naplněn min. počet zájemců o školení, bude školení přesunuto na náhradní termín, který sdělíme do třech pracovních dní od zrušení původního termínu.


Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!


Michal Štěpánek

Michal Štěpánek

Od roku 1999 pracoval jako dřevomodelář ve firmě Modela GSK, spol s.r.o. Později se výroba přesunula na CNC stroje a tak se věnoval programování a vytvářením objektů pro CNC. Produktům od společnosti Mikrotik se věnuje již od roku 2007, jakožto produktový specialista. Zároveň provádí zákazníkům společnosti i4wifi 100Mega Distribution s.r.o. individuální technickou podporu právě na RouterOS Mikrotik.

Mezi oblíbené činnosti patří konfigurace RouterOS Mikrotiku a sledování konkurenčních výrobků společnosti Ubiquiti.