Školení i4wifi distribution a.s.

MTCINE - MikroTik Certified Internetworking Engineer(Dynamické routování BGP a MPLS – teoretická 2.3. a praktická 3.3. část) (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
0
2
uskutečněných kurzů

0
8
0
7
8
proškolených účastníků

MTCINE - MikroTik Certified Internetworking Engineer
(Dynamické routování BGP a MPLS – teoretická 2.3. a praktická 3.3. část)

Datum 02.12.2020 - 03.03.2021
Místo Praha 10
Obtížnost L3 - Profesionální - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 7 980,- Kč
Kontakt Dana Hořicová (horicova@asm.cz)

TEORETICKÁ ČÁST
Pokročilý kurz zaměřený na možnosti a správu pokročilého routování mezi autonomními systémy a v jejich rámci pomocí BGP a MPLS v IPv4 sítích – teoretická část.
Cíl školení: Seznámení se s protokolem BGP a jeho uplatnění mezi AS (eBGP) a v rámci AS (iBGP), jeho implementaci a konfiguraci v MikroTik RouterOS. Seznámení se s funkcemi a možnostmi konfigurace MPLS na MikroTik RouterOS a dalších funkcionalit jako VPLS nebo Traffic Engineering, které MPLS využívají.
Potřebné znalosti: Znalost MikroTik RouterOS na úrovni MTCRE, znalost AJ, obsah školení – MikroTik Certified Inter-networking Engineer.
Potřebné vybavení: Notebook s funkčním připojením k internetu, ve školící místnosti se lze připojit k WiFi.
Certifikát: Certifikát o absolvování kurzu.

PRAKTICKÁ ČÁST
Pokročilý kurz zaměřený na implementaci a správu BGP a MPLS pomocí MikroTik RouterOS – praktická část. Možnost Certifikace MTCINE (pro připuštění k testu je nutné mít platnou MTCRE certifikaci).
Cíl školení: Praktické využití znalostí získaných v rámci teoretické části kurzu, hlavní část – nastavení a správa BGP routovacího protokolu mezi AS a v rámci AS. Využití MPLS, VPLS a MPLS TE v síti.
Potřebné znalosti: Znalost MikroTik RouterOS na úrovni MTCRE, znalost AJ, základní znalost nastavení bezdrátových rozhraní v systému MikroTik RouterOS, obsah školení - MikroTik Certified Inter-networking Engineer.
Potřebné vybavení: Notebook s funkční drátovou a bezdrátovou síťovou kartou, 2xUTP kabel, RouterBOARD hAP ac² se zdrojem.
Certifikát: Oficiální MikroTik certifikát MTCINE - MikroTik Certified Inter-networking Engineer (předpoklad je úspěšné složení on-line testu min. na 60% a platný certifikát MTCRE, test je v anglickém jazyce), Certifikát o absolvování kurzu.
Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury, jinak je registrace stornována. Fakturu obdržít

Program školení

Program školení dne 02.03.2021
02.03.2021 9:00 Prezence účastníků
9:15 Úvod do BGP a AS, eBGP versus iBGP, path vector algoritmus, BGP komunikace
10:45 Krátká přestávka
11:00 scénáře stub a privátních sítí, standardní scénaře
12:00 Přestávka na oběd
12:30 Použití multihop a loopback
13:00 BGP atributy a jejich použití, routovací filtry, BGP route reflektory
14:45 Krátká přestávka
15:00 Úvod do MPLS, LDP, MPLS-ready nástroje
16:00 VPLS a jiné typy tunelů, Traffic Engineering
17:00 Konec školení

Program školení dne 03.03.2021
03.03.2021 9:00 Prezence účastníků
9:15 Základní nastavení BGP, eBGP versus iBGP
10:00 Standardní scénáře síťových topologií
10:45 Krátká přestávka
11:00 Použítí multihop a loopback při konfiguraci
11:45 Využití vlastností výběru nejlepší routy
12:00 Přestávka na oběd
12:30 Routovací filtry s využitím různých BGP atributů
14:45 Krátká přestávka
15:00 MPLS, labely, použití LDP
15:45 MPLS-ready nástroje
16:00 MPLS VPLS, BGP L3 tunely, VRF, TE
17:00 Certifikační test
18:00 Konec školení

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení lze požádat o náhradní termín.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Termín školení: Pokud není naplněn min. počet zájemců o školení, bude školení přesunuto na náhradní termín, který sdělíme do třech pracovních dní od zrušení původního termínu.

Lektoři


Martin Pína

Martin Pína

Martin se sítěmi zabývá od roku 2003. Samovzdělání postupně doplnil absolvováním kurzů v rámci Cisco Akademie. V roce 2008 získal díky lektorování Cisco technologií na strahovských kolejích v rámci lokální Cisco Akademie statut Cisco Certified Academy Instructor.

S technologiemi MikroTik/RouterOS se setkal díky správě lokální komunitní sítě. I díky této zkušenosti získal v roce 2007 svůj první MikroTik certifikát a v roce 2009 se stal oficiálním lektorem síťových technologií MikroTik. Postupně získal všechny MikroTik certifikace a dodnes si v nabídce školení celé portfolio udržuje.

Své teoretické znalosti doplňuje a prohlubuje v praxi jako správce několika firemních sítí a od roku 2009 také jako provozovatel malé lokální sítě v Olomouci a jejím blízkém okolí, sítě hanácké.net(R).

Mezi další oblasti jeho působnosti patří implementace a správa serverů na bázi Linuxu včetně virtualizace a řešení zajišťující vysokou dostupnost.