Školení i4wifi distribution a.s.

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
3
9
2
uskutečněných kurzů

0
8
0
6
8
proškolených účastníků

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

Datum 11.02.2021
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Tento termín je již plně obsazen. Podívejte se na ostatní aktuálně vypsané termíny. Pokud termín školení není vypsán, kontaktujte nás.
Cena 5 680,- Kč
Kontakt Dana Hořicová (horicova@asm.cz)
i4wifi a.s.

CENA ŠKOLENÍ JE VČETNĚ POTŘEBNÉHO ZAŘÍZENÍ: UniFi AC lite

Cíl školení: Naučíme Vás instalovat a spravovat Unifi controller. Modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP a testovat Vaši síť.

Potřebné vybavení: Vlastní notebook.

Potřebné znalosti: Základy TCP/IP a OS Windows, technická angličtina.

Certifikát: Oficiální Ubiquiti certifikát UEWA - The Ubiquiti® Enterprise Wireless Admin (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 65%, test je v anglickém jazyce).


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

16:00 Guest Portal - řízení přístupů, Hotspot Manažer, vytváření voucherů, integrace
16:30 Závěrečný test
9:00 Prezence účastníků.
9:15 Úvod, Přehled podpůrných web. stránek Ubiquiti, Seznámení s praktickými úkoly (laby)
9:30 Základy WiFi - vlastnosti a využití bezlicenčního radiového spektra 2,4GHz a 5GHz, legislativa použití, DFS, EIRP, zisk antén, MIMO, UniFi Controller - instalace a prvotní konfigurace.
10:00 Technologie komunikace - CSMA/CA, problém skrytého bodu, RTS/CTS, typy SSID, DRS, 802.11r a UniFi Fast Roaming, standardy 802.11b/g/n/ac, QoS, MU-MIMO, roaming, rušení CCI a ACI, význam SNR
11:00 Plánování – UniFi Design Tool, Softwarově definované sítě, modely UniFi AP (rozdíly, použití), přehled ostatních UniFi produktů, PoE napájení, High Density scénáře, MCS a modulace
11:30 Přestávka na oběd
12:30 Instalace UniFi - adoptování na 2. síťové vrstvě, analýza prostředí, airTime Tool, topologie, mapa
13:30 Provoz UniFi zařízení - stavy zařízení, virtuální sítě, zabezpečení, správná volba kanálů, skupiny, Load-Balancing
14:30 Možnosti správy – Správa více lokalit, typy UniFi kontrolérů, UniFi Cloud účet, mobilní aplikace UniFi SDN, admin účty
15:00 Pokročilá nastavení - adoptování na 3. síťové vrstvě, logy kontroléru a zařízení, funkce airTime Fairness, UniFi Band Steering, min RSSI, Wireless Uplink
15:30 Analytika - statistiky, SNMP, podpora, IPS/IDS, události, chyby

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Tento termín je již plně obsazen. Podívejte se na ostatní aktuálně vypsané termíny. Pokud termín školení není vypsán, kontaktujte nás.

Lektoři


Ing. Jan Zíka

Ing. Jan Zíka

Honza se věnuje bezdrátovým technologiím již od roku 2002, kdy během studia vybudoval bezdrátovou Wi-Fi síť v okolí Prahy, samozřejmě s použitím RouterBoardů a NanoStationů.

Díky této síti získal mnoho zkušeností se stavbou Wi-Fi spojů, konfigurací RouterOS, airOS či OS Linux, které předává zákazníkům i4wifi a.s. v rámci individuální technické podpory. Vedle poradenské činnosti se věnuje i bezproblémovému chodu hardwaru a IT systémů používaných v naší společnosti.

Honzovou hlavní zálibou je nikomu nic neříkající interkros. Tento sport se nejvíce podobá lakrosu a je bezkontaktní.


Michal Vyhnalík

Michal Vyhnalík

Produktům od společnosti Ubiquiti se věnuje již od roku 2011, tedy v době, kdy byly společností Ubiquiti uvedeny jednotky podporující TDMA protokol airMAX, který odstranil problémy při používání Wi-Fi sítí na dlouhé vzdálenosti v režimu PtP i PtMP.

Michal volný čas věnuje vodáckému oddílu VTK Roztoky a s ním spojeným aktivitám.