Školení i4wifi distribution a.s.

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
3
8
7
uskutečněných kurzů

0
8
0
6
5
proškolených účastníků

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

Datum 11.02.2021
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Tento termín je již plně obsazen. Podívejte se na ostatní aktuálně vypsané termíny. Pokud termín školení není vypsán, kontaktujte nás.
Cena 5 680,- Kč
Kontakt Dana Hořicová (horicova@asm.cz)
i4wifi a.s.

CENA ŠKOLENÍ JE VČETNĚ POTŘEBNÉHO ZAŘÍZENÍ: UniFi AC lite

Cíl školení: Naučíme Vás instalovat a spravovat Unifi controller. Modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP a testovat Vaši síť.

Potřebné vybavení: Vlastní notebook.

Potřebné znalosti: Základy TCP/IP a OS Windows, technická angličtina.

Certifikát: Oficiální Ubiquiti certifikát UEWA - The Ubiquiti® Enterprise Wireless Admin (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 65%, test je v anglickém jazyce).


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Úvod do Ubiquiti & Enterprise Wireless - historie a cíle Ubiquiti, úvod do UniFi.
9:30 Základy WiFi - vlastnosti a využití bezlicenčního radiového spektra 2,4GHz a 5GHz, legislativa použití, standardy (DFS, 802.11b/g/n/ac, QoS, WMM), UniFi Controller - instalace a prvotní konfigurace.
10:30 Plánování - bezdrátová technologie (HW), Zero-Handoff Roaming, pokrytí a správná volba kanálů, signály, rušení, využití pásma.
11:30 Přestávka na oběd.
12:30 Nasazení UniFi - analýza prostředí, montáž UAPs, síťování a napájení, testování propustnosti.
13:00 Instalace Unifi zařízení - možnosti správy více lokalit, adoptování na 2. síťové vrstvě, skupiny, zabezpečení, virtuální sítě, Load-Balancing.
14:00 Analytika - statistiky, SNMP, chyby, podpora.
14:30 Pokročilá nastavení - Cloud Hosting, adoptování na 3. síťové vrstvě, uplink přes WiFi, minimální RSSI, Zero-Handoff Roaming.
15:15 Guest Portal - řízení přístupů, Hotspot Manažer, integrace.
16:00 Závěrečný test.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Tento termín je již plně obsazen. Podívejte se na ostatní aktuálně vypsané termíny. Pokud termín školení není vypsán, kontaktujte nás.

Lektoři


Ing. Jan Zíka

Ing. Jan Zíka

Honza se věnuje bezdrátovým technologiím již od roku 2002, kdy během studia vybudoval bezdrátovou Wi-Fi síť v okolí Prahy, samozřejmě s použitím RouterBoardů a NanoStationů.

Díky této síti získal mnoho zkušeností se stavbou Wi-Fi spojů, konfigurací RouterOS, airOS či OS Linux, které předává zákazníkům i4wifi a.s. v rámci individuální technické podpory. Vedle poradenské činnosti se věnuje i bezproblémovému chodu hardwaru a IT systémů používaných v naší společnosti.

Honzovou hlavní zálibou je nikomu nic neříkající interkros. Tento sport se nejvíce podobá lakrosu a je bezkontaktní.


Michal Vyhnalík

Michal Vyhnalík

Produktům od společnosti Ubiquiti se věnuje již od roku 2011, tedy v době, kdy byly společností Ubiquiti uvedeny jednotky podporující TDMA protokol airMAX, který odstranil problémy při používání Wi-Fi sítí na dlouhé vzdálenosti v režimu PtP i PtMP.

Michal volný čas věnuje vodáckému oddílu VTK Roztoky a s ním spojeným aktivitám.