Školení i4wifi distribution a.s.

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
0
2
uskutečněných kurzů

0
8
0
7
8
proškolených účastníků

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

Datum 20.12.2020
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 5 680,- Kč
Kontakt Dana Hořicová (horicova@asm.cz)

CENA ŠKOLENÍ JE VČETNĚ POTŘEBNÉHO ZAŘÍZENÍ: UniFi AC lite

Cíl školení: Naučíme Vás instalovat a spravovat Unifi controller. Modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP a testovat Vaši síť.

Potřebné vybavení: Vlastní notebook.

Potřebné znalosti: Základy TCP/IP a OS Windows, technická angličtina.

Certifikát: Oficiální Ubiquiti certifikát UEWA - The Ubiquiti® Enterprise Wireless Admin (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 65%, test je v anglickém jazyce).


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Úvod, Přehled podpůrných web. stránek Ubiquiti, Seznámení s praktickými úkoly (laby)
9:30 Základy WiFi - vlastnosti a využití bezlicenčního radiového spektra 2,4GHz a 5GHz, legislativa použití, DFS, EIRP, zisk antén, MIMO, UniFi Controller - instalace a prvotní konfigurace.
10:00 Technologie komunikace - CSMA/CA, problém skrytého bodu, RTS/CTS, typy SSID, DRS, 802.11r a UniFi Fast Roaming, standardy 802.11b/g/n/ac, QoS, MU-MIMO, roaming, rušení CCI a ACI, význam SNR
11:00 Plánování – UniFi Design Tool, Softwarově definované sítě, modely UniFi AP (rozdíly, použití), přehled ostatních UniFi produktů, PoE napájení, High Density scénáře, MCS a modulace
11:30 Přestávka na oběd
12:30 Instalace UniFi - adoptování na 2. síťové vrstvě, analýza prostředí, airTime Tool, topologie, mapa
13:30 Provoz UniFi zařízení - stavy zařízení, virtuální sítě, zabezpečení, správná volba kanálů, skupiny, Load-Balancing
14:30 Možnosti správy – Správa více lokalit, typy UniFi kontrolérů, UniFi Cloud účet, mobilní aplikace UniFi SDN, admin účty
15:00 Pokročilá nastavení - adoptování na 3. síťové vrstvě, logy kontroléru a zařízení, funkce airTime Fairness, UniFi Band Steering, min RSSI, Wireless Uplink
15:30 Analytika - statistiky, SNMP, podpora, IPS/IDS, události, chyby
16:00 Guest Portal - řízení přístupů, Hotspot Manažer, vytváření voucherů, integrace
16:30 Závěrečný test

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Lektoři


Ing. Jan Zíka

Ing. Jan Zíka

Honza se věnuje bezdrátovým technologiím již od roku 2002, kdy během studia vybudoval bezdrátovou Wi-Fi síť v okolí Prahy, samozřejmě s použitím RouterBoardů a NanoStationů.

Díky této síti získal mnoho zkušeností se stavbou Wi-Fi spojů, konfigurací RouterOS, airOS či OS Linux, které předává zákazníkům i4wifi a.s. v rámci individuální technické podpory. Vedle poradenské činnosti se věnuje i bezproblémovému chodu hardwaru a IT systémů používaných v naší společnosti.

Honzovou hlavní zálibou je nikomu nic neříkající interkros. Tento sport se nejvíce podobá lakrosu a je bezkontaktní.


Michal Vyhnalík

Michal Vyhnalík

Produktům od společnosti Ubiquiti se věnuje již od roku 2011, tedy v době, kdy byly společností Ubiquiti uvedeny jednotky podporující TDMA protokol airMAX, který odstranil problémy při používání Wi-Fi sítí na dlouhé vzdálenosti v režimu PtP i PtMP.

Michal volný čas věnuje vodáckému oddílu VTK Roztoky a s ním spojeným aktivitám.