Školení i4wifi distribution a.s.

MTCTCE - MikroTik Certified Traffic Control Engineer (Správce síťového provozu) (Školení i4wifi distribution a.s.)
0
0
3
4
6
uskutečněných kurzů

0
7
4
1
2
proškolených účastníků

MTCTCE - MikroTik Certified Traffic Control Engineer
(Správce síťového provozu)

Datum 12.09.2019
Místo Praha 10 - Hostivař
Obtížnost L3 - Profesionální - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst 5 a více (Neváhejte s přihlášením, školení bývají často vyprodána!)
Cena 3 990,- Kč
Kontakt Petra Hájková (hajkova@i4wifi.cz)
i4wifi a.s.

Pokročilý kurz zaměřený na efektivní správu a optimalizaci síťového provozu v prostředí MikroTik RouterOS.

PRO PŘIPUŠTĚNÍ K TESTU A ZÍSKÁNÍ CERTIFIKÁTU JE NUTNÉ ABSOLVOVAT ZÁKLADNÍ KURZY MTCNA - TEORETICKOU A PRAKTICKOU ČÁST!!!

Cíl školení: Seznámení a praktické ukázky nastavení DNS, DHCP (Server, Client, Relay), Firewall – NAT, Mangle, Firewall Filter Rules, HTB – principy omezování propustnosti sítě, nastavení Simple Queue a Queue Tree, Web Proxy (Access, Cache, Direct) a ochrana sítě proti útokům.

Potřebné znalosti: Znalost Mikrotik RouterOS, obsah školení - MikroTik Certified Network Associate.


Potřebné vybavení: Notebook, UTP kabel, 1x RB433 nebo vyšší s alespoň třemi LAN porty, 1x rádiový modul s podporou 5GHz (802.11a/n např. R52n-M), 1x zdroj a 1x vnitřní anténa.

Certifikát: Podmínkou získání oficiálního certifikátu MikroTik Certified Traffic Control Engineer je certifikát z kurzu MikroTik Certified Network Associate a složení závěrečného testu na kurzu MTCTCE alespoň na 60%. Test probíhá v angličtině.

Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury, jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Základní podmínka rychlé počítačové sítě je správně nastavený DNS (Domain Name System). Dozvíte se vše o možnostech nastavení DNS klienta a cache, statických DNS záznamů a mnoho zkušeností z praxe.
10:00 Vše co jste chtěli vědět o DHCP a báli jste se zeptat – klient, sever, relay, options, IP Address Pool a jak to vše používat dohromady.
10:30 Firewall – zdánlivě složitá zeď. Nebojte se ho však a začněte aktivně používat filtry, connection tracking, connection state a vyjasněte si rozdíly mezi zápisem pravidla do Input a Forward.
11:30 Přestávka na oběd.
12:30 Jak chránit vaší síť proti virům aneb nejlepší antivirus je firewall – Virus Port Filter, Bogon IPs, Address List, NAT, Redirect.
13:00 Universal Plug-and-Play aneb dynamický forwarding portů na vyžádání – výhody, nevýhody, skrytá nebezpečí + bonus: NAT Helpers.
13:45 Diskriminace paketů ve firewallu aneb označte si ten svůj – Mangle, Marking Connection, Marking Packets a jak na pravidla.
14:30 Fronta (ne ta na maso) je základ úspěšného omezování rychlostí klientů. Mějte konečně jasno v pojmech jako Simple Queue, HTB, Dual Limitation (CIR, MIR) a naučte se je efektivně využívat.
15:00 Pokračujeme ve frontách: Queue Tree, Netmap, Same, Burst…
15:30 Zrychlete vaší síť ihned a zdarma – řešením je webproxy. Nastavte správně cache, statistiky, rule list, URL filtry atd.
16:00 Jak se bránit (a ubránit) útokům z Internetu – ping flood, ICMP flood, Port Scan Detection, DoS Attacks Protection, DDoS Attacks a zkušeností ověřené postupy.
16:30 Závěrečný online test.
17:00 Konec školení.


V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Objednávka školení


Školení pro jednu osobu 3990 Kč bez DPH.

Firma / Fakturační adresa

Při vyplnění IČ se automaticky doplní údaje firmy.

Účastník 1

Další účastník  Odebrat účastníka

Položky označené * je třeba vyplnit

Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!


Michal Štěpánek

Michal Štěpánek

Od roku 1999 pracoval jako dřevomodelář ve firmě Modela GSK, spol s.r.o. Později se výroba přesunula na CNC stroje a tak se věnoval programování a vytvářením objektů pro CNC. Produktům od společnosti Mikrotik se věnuje již od roku 2007, jakožto produktový specialista. Zároveň provádí zákazníkům společnosti i4wifi a.s. individuální technickou podporu právě na RouterOS Mikrotik.

Mezi oblíbené činnosti patří konfigurace RouterOS Mikrotiku a sledování konkurenčních výrobků společnosti Ubiquiti.