Školení i4wifi distribution a.s.

MTCWE - MikroTik Certified Wireless Engineer (Expert na bezdrátová rozhraní) (Školení i4wifi distribution a.s.)
0
0
3
4
6
uskutečněných kurzů

0
7
4
1
2
proškolených účastníků

MTCWE - MikroTik Certified Wireless Engineer
(Expert na bezdrátová rozhraní)

Datum 06.06.2019
Místo Praha 10 - Hostivař
Obtížnost L3 - Profesionální - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst 5 a více (Neváhejte s přihlášením, školení bývají často vyprodána!)
Cena 3 990,- Kč
Kontakt Petra Hájková (hajkova@i4wifi.cz)
i4wifi a.s.

Pokročilý kurz zaměřený na pravidla nastavování bezdrátových spojů. Seznámí vás s fyzikální teorií, normami, rušením a jak ho nejlépe eliminovat, stavbou frekvenčního plánu a optimalizace využití pásma.

Cíl školení: Seznámení a praktické ukázky plánování a nastavení systému RouterOS pro optimální využití přenosového pásma, a to i v zarušeném prostředí, přehled typů modulací, správné využití nástrojů RouterOS pro bezdrátové sítě, Spectrum analyser, WDS systém, TDMA, standardy 802.11 (802.11b, g, a, n)

Potřebné znalosti: Znalost Mikrotik RouterOS, obsah školení - MikroTik Certified Network Associate

Podmínkou získání certifikace je účast na obou úvodních školení MTCNA - teoretická a praktická část.

Potřebné vybavení: Notebook, UTP kabel, 1x RB433 nebo vyšší, 2x rádiový modul s podporou 802.11a (např. R52), 1x zdroj a 2x vnitřní anténa.

Certifikát: Oficiální Mikrotik certifikát MTCNA - MikroTik Certified Wireless Engineer (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 60% a certifikát MikroTik Certified Network Associate, test je v anglickém jazyce)
Certifikát o absolvování kurzu


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Certifikovaný Mikrotik specialista pro konfiguraci bezdrátových sítí – prezence účastníků + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
10:00 Dva základní způsoby šíření informací vzduchem – amplitudová a fázová modulace. Jaké jsou rozdíly, výhody, nevýhody a jak je využít ve váš prospěch v praxi.
11:00 Základní pravidla konfigurace bezdrátových spojů – jak si pod sebou neodříznout větev, jaké je správné pořadí změny nastavení a pár tajných vychytávek z praxe.
11:30 Pár faktů z definice normy 802.11a/b/g/n – kdy bezdrátová miniPCI karta opakuje vysílané pakety, kdy se nám to líbí a kdy již méně, jak tomu zabránit, praxí vyzkoušená citlivost různých bezdrátových karet dostupných na trhu a mnoho dalšího…
12:00 Jak se počítá kvalita signálu a co nám tím miniPCI karta sděluje. Co je to rušení? Přichází vždy pouze od konkurence? A jak se mu zdarma vyhnout během okamžiku?
12:30 Přestávka na oběd.
13:00 NStreme a Dual NStreme – náhrada za páteřní licencované spoje za zlomek jejich ceny? Nebo nepoužitelná věc? Anebo je pravda někde uprostřed? Naučte se vytěžit maximum z těchto protokolů. Ne všude je však možné je použít…
14:30 Práce v zarušeném prostření – často není jiná možnost. Lze ale pomocí MikroTiku tak trochu obejít fyzikální zákony? Jak úspěšně provozovat spoj i v tomto prostředí?
15:30 Tvorba frekvenčního plánu – žádné poučky z učebnice, ale roky vyzkoušená pravidla. Sestavte si správně frekvenční plán, vyhnete se rušení a znásobíte si kapacitu vaší sítě!
16:30 Po probrání všech bodů programu budou následovat vaše dotazy, připomínky a hodnocení školení + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
17:00 Konec školení.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně. Jedná se o školení k prodávaným produktům společností i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.

Objednávka školení


Školení pro jednu osobu 3990 Kč bez DPH.

Firma / Fakturační adresa

Při vyplnění IČ se automaticky doplní údaje firmy.

Účastník 1

Další účastník  Odebrat účastníka

Položky označené * je třeba vyplnit

Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!


Michal Štěpánek

Michal Štěpánek

Od roku 1999 pracoval jako dřevomodelář ve firmě Modela GSK, spol s.r.o. Později se výroba přesunula na CNC stroje a tak se věnoval programování a vytvářením objektů pro CNC. Produktům od společnosti Mikrotik se věnuje již od roku 2007, jakožto produktový specialista. Zároveň provádí zákazníkům společnosti i4wifi a.s. individuální technickou podporu právě na RouterOS Mikrotik.

Mezi oblíbené činnosti patří konfigurace RouterOS Mikrotiku a sledování konkurenčních výrobků společnosti Ubiquiti.