Školení i4wifi distribution a.s.

MTCINE - MikroTik Certified Internetworking Engineer(Dynamické routování BGP a MPLS – teoretická a praktická část) (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
0
5
uskutečněných kurzů

0
8
1
6
1
proškolených účastníků

MTCINE - MikroTik Certified Internetworking Engineer
(Dynamické routování BGP a MPLS – teoretická a praktická část)

Datum 06.11.2018 - 08.11.2018
Místo Praha 10
Obtížnost L3 - Profesionální - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 7 980,- Kč
Kontakt Petra Hájková (hajkova@i4wifi.cz)

TEORETICKÁ ČÁST
Pokročilý kurz zaměřený na možnosti a správu pokročilého routování mezi autonomními systémy a v jejich rámci pomocí BGP a MPLS v IPv4 sítích – teoretická část.
Cíl školení: Seznámení se s protokolem BGP a jeho uplatnění mezi AS (eBGP) a v rámci AS (iBGP), jeho implementaci a konfiguraci v MikroTik RouterOS. Seznámení se s funkcemi a možnostmi konfigurace MPLS na MikroTik RouterOS a dalších funkcionalit jako VPLS nebo Traffic Engineering, které MPLS využívají.
Potřebné znalosti: Znalost MikroTik RouterOS na úrovni MTCRE, znalost AJ, obsah školení – MikroTik Certified Inter-networking Engineer.
Potřebné vybavení: Notebook s funkčním připojením k internetu, ve školící místnosti se lze připojit k WiFi.
Certifikát: Certifikát o absolvování kurzu.

PRAKTICKÁ ČÁST
Pokročilý kurz zaměřený na implementaci a správu BGP a MPLS pomocí MikroTik RouterOS – praktická část. Možnost Certifikace MTCINE (pro připuštění k testu je nutné mít platnou MTCRE certifikaci).
Cíl školení: Praktické využití znalostí získaných v rámci teoretické části kurzu, hlavní část – nastavení a správa BGP routovacího protokolu mezi AS a v rámci AS. Využití MPLS, VPLS a MPLS TE v síti.
Potřebné znalosti: Znalost MikroTik RouterOS na úrovni MTCRE, znalost AJ, základní znalost nastavení bezdrátových rozhraní v systému MikroTik RouterOS, obsah školení - MikroTik Certified Inter-networking Engineer.
Potřebné vybavení: Notebook s funkční drátovou a bezdrátovou síťovou kartou, 2xUTP kabel, RouterBOARD hAP ac² se zdrojem.
Certifikát: Oficiální MikroTik certifikát MTCINE - MikroTik Certified Inter-networking Engineer (předpoklad je úspěšné složení on-line testu min. na 60% a platný certifikát MTCRE, test je v anglickém jazyce), Certifikát o absolvování kurzu.
Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury, jinak je registrace stornována. Fakturu obdržít

Program školení

Program školení dne 01.12.2020
01.12.2020 9:00 Prezence účastníků
9:15 Úvod do BGP a AS, eBGP versus iBGP, path vector algoritmus, BGP komunikace
10:45 Krátká přestávka
11:00 scénáře stub a privátních sítí, standardní scénaře
12:00 Přestávka na oběd
12:30 Použití multihop a loopback
13:00 BGP atributy a jejich použití, routovací filtry, BGP route reflektory
14:45 Krátká přestávka
15:00 Úvod do MPLS, LDP, MPLS-ready nástroje
16:00 VPLS a jiné typy tunelů, Traffic Engineering
17:00 Konec školení

Program školení dne 02.12.2020
02.12.2020 9:00 Prezence účastníků
9:15 Základní nastavení BGP, eBGP versus iBGP
10:00 Standardní scénáře síťových topologií
10:45 Krátká přestávka
11:00 Použítí multihop a loopback při konfiguraci
11:45 Využití vlastností výběru nejlepší routy
12:00 Přestávka na oběd
12:30 Routovací filtry s využitím různých BGP atributů
14:45 Krátká přestávka
15:00 MPLS, labely, použití LDP
15:45 MPLS-ready nástroje
16:00 MPLS VPLS, BGP L3 tunely, VRF, TE
17:00 Certifikační test
18:00 Konec školení

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení lze požádat o náhradní termín.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně.

Lektoři


Martin Pína

Martin Pína

Martin se sítěmi zabývá od roku 2003. Samovzdělání postupně doplnil absolvováním kurzů v rámci Cisco Akademie. V roce 2008 získal díky lektorování Cisco technologií na strahovských kolejích v rámci lokální Cisco Akademie statut Cisco Certified Academy Instructor.

S technologiemi MikroTik/RouterOS se setkal díky správě lokální komunitní sítě. I díky této zkušenosti získal v roce 2007 svůj první MikroTik certifikát a v roce 2009 se stal oficiálním lektorem síťových technologií MikroTik. Postupně získal všechny MikroTik certifikace a dodnes si v nabídce školení celé portfolio udržuje.

Své teoretické znalosti doplňuje a prohlubuje v praxi jako správce několika firemních sítí a od roku 2009 také jako provozovatel malé lokální sítě v Olomouci a jejím blízkém okolí, sítě hanácké.net(R).

Mezi další oblasti jeho působnosti patří implementace a správa serverů na bázi Linuxu včetně virtualizace a řešení zajišťující vysokou dostupnost.