Školení i4wifi distribution a.s.

GPON - základy technologií, principy a produkty Huawei, Ubiquiti (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
3
5
4
uskutečněných kurzů

0
7
5
7
4
proškolených účastníků

GPON - základy technologií, principy a produkty Huawei, Ubiquiti

Datum 11.05.2018
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 490,- Kč
Kontakt Petra Hájková (hajkova@i4wifi.cz)

Cíl školení:Seznámení s technologií GPON a jejími principy, ukázky produktů, srovnání technologií, případové studie a ukázkový rozpočet. Získáte všeobecný přehled, zjistíte výhody a nevýhody včetně principů výstavby a můžete se rozhodnout proč GPON používat a jakým způsobem.

Potřebné vybavení: Žádné

Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků, zahájení a uvítání
9:15 Základní popis technologie GPON (nezávislý na výrobci) krátce historie, normy IEEE fyzická vrstva (vlnové délky, výkony, splittery, praxe) logická vrstva (časový multiplex, OMCI, GEM, DBA) srovnání s jinými přístupovými technologiemi (optickými) srovnání P2P a PON splittery a jejich použití proč stavět GPON?
10:45 Přestávka, občerstvení
11:00 Platforma Huawei SmartAX - seznámení šasi řady 5600, dostupné karty, napájení, kapacitní údaje šasi řady 5800, rozdíly oproti 5600 nejpoužívanější ONT napájecí zdroje, MDU jednotky
12:00 Přestávka na oběd.
13:00 Platforma UFiber – seznámení seznámení s produktovou řadou UF-OLT, UF-Nano napájecí moduly, příslušenství UFiber Controller Software – základní seznámení (možnosti)
14:30 Přestávka, občerstvení
14:45 Závěrečný blok shrnutí celého školení doporučení pro konkrétní nasazení GPON v praxi závěrečná diskuse
15:30 Konec školení.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně.

Lektoři


Milan Krčmář

Milan Krčmář

Milan se sítěmi zabývá už přes 20 let. V době, kdy bylo obtížné sehnat knihu o nových technologiích, ho internet zlákal tím, jak byl celý popsán ve volně dostupných RFC. Také tehdy objevil svět otevřeného software. Dnes je obojí samozřejmé, ale on si díky tomu zvolil obor dalšího studia. V roce 2003 pomáhal založit jednu komunitní síť. Brzy na to opustil pozici vývojáře VoIP ústředen a začal se naplno věnovat poskytování internetu. První optickou přístupovou síť stavěl už na technologii GPON a dodnes provozuje velké instalace OLT dvou tradičních výrobců. A k tomu předává své zkušenosti dalším ISP, kteří začínají s optickými sítěmi nebo přecházejí na GPON.
Ve volném čase utíká z dosahu sítí do hor, rád cestuje a poznává cizí kultury.