Školení i4wifi distribution a.s.

MTCWE - MikroTik Certified Wireless Engineer (Expert na bezdrátová rozhraní) (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
2
5
uskutečněných kurzů

0
9
0
0
2
proškolených účastníků

MTCWE - MikroTik Certified Wireless Engineer
(Expert na bezdrátová rozhraní)

Datum 21.06.2016
Místo Praha 10
Obtížnost L3 - Profesionální - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 3 990,- Kč bez DPH
Kontakt Petra Hájková (hajkova@i4wifi.cz)

Pokročilý kurz zaměřený na pravidla nastavování bezdrátových spojů. Seznámí vás s fyzikální teorií, normami, rušením a jak ho nejlépe eliminovat, stavbou frekvenčního plánu a optimalizace využití pásma.

Cíl školení: Seznámení a praktické ukázky plánování a nastavení systému RouterOS pro optimální využití přenosového pásma, a to i v zarušeném prostředí, přehled typů modulací, správné využití nástrojů RouterOS pro bezdrátové sítě, Spectrum analyser, WDS systém, TDMA, standardy 802.11 (802.11b, g, a, n)

Potřebné znalosti: Znalost Mikrotik RouterOS, obsah školení - MikroTik Certified Network Associate

Podmínkou získání certifikace je účast na obou úvodních školení MTCNA - teoretická a praktická část.

Potřebné vybavení: Notebook, UTP kabel, 1x RB433 nebo vyšší, 2x rádiový modul s podporou 802.11a (např. R52), 1x zdroj a 2x vnitřní anténa.

Certifikát: Oficiální Mikrotik certifikát MTCNA - MikroTik Certified Wireless Engineer (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 60% a certifikát MikroTik Certified Network Associate, test je v anglickém jazyce)
Certifikát o absolvování kurzu


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Certifikovaný Mikrotik specialista pro konfiguraci bezdrátových sítí – prezence účastníků + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
10:00 Dva základní způsoby šíření informací vzduchem – amplitudová a fázová modulace. Jaké jsou rozdíly, výhody, nevýhody a jak je využít ve váš prospěch v praxi.
11:00 Základní pravidla konfigurace bezdrátových spojů – jak si pod sebou neodříznout větev, jaké je správné pořadí změny nastavení a pár tajných vychytávek z praxe.
11:30 Pár faktů z definice normy 802.11a/b/g/n – kdy bezdrátová miniPCI karta opakuje vysílané pakety, kdy se nám to líbí a kdy již méně, jak tomu zabránit, praxí vyzkoušená citlivost různých bezdrátových karet dostupných na trhu a mnoho dalšího…
12:00 Jak se počítá kvalita signálu a co nám tím miniPCI karta sděluje. Co je to rušení? Přichází vždy pouze od konkurence? A jak se mu zdarma vyhnout během okamžiku?
12:30 Přestávka na oběd.
13:00 NStreme a Dual NStreme – náhrada za páteřní licencované spoje za zlomek jejich ceny? Nebo nepoužitelná věc? Anebo je pravda někde uprostřed? Naučte se vytěžit maximum z těchto protokolů. Ne všude je však možné je použít…
14:30 Práce v zarušeném prostření – často není jiná možnost. Lze ale pomocí MikroTiku tak trochu obejít fyzikální zákony? Jak úspěšně provozovat spoj i v tomto prostředí?
15:30 Tvorba frekvenčního plánu – žádné poučky z učebnice, ale roky vyzkoušená pravidla. Sestavte si správně frekvenční plán, vyhnete se rušení a znásobíte si kapacitu vaší sítě!
16:30 Po probrání všech bodů programu budou následovat vaše dotazy, připomínky a hodnocení školení + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
17:00 Konec školení.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně.

Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!