Školení i4wifi distribution a.s.

Certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
0
2
uskutečněných kurzů

0
8
0
7
8
proškolených účastníků

Certifikovaný poradce pro fotovoltaické systémy

Datum 22.03.2016
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 2 490,- Kč
Kontakt Lenka Chuchmáková (chuchmakova@i4wifi.cz)

Cílem školení je porozumění solární technice, schopnost navrhnout fotovoltaický systém dle konkrétních podmínek a požadavků.

Po úspěšném absolvování závěrečného testu účastník obdrží Certifikát: Certifikovaný poradce v oblasti fotovoltaiky

Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury, jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Registrace a přivítání.
9:15 Blok I - Fotovoltaická technika - získávání energie
Technologie solárních panelů ( 30 min. - M. Simandl, i4wifi ). Pochopení funkce solárních panelů. Základní vysvětlení pojmů, principů a funkčnosti solárních řešení. Technologie výroby a typů solárních panelů. Popis výpočtu reálného ročního výkonu solárního panelu.
9:45 Principy fotovoltaických systémů ( 30 min. - M. Simandl, i4wifi ). Principy zapojení solárních systémů OnGrid, OffGrid, GridFree. Spojování solárních panelů ( hodnoty napětí a proudů ). Vytvoření jednoduchého solárního systému.
10:15 Návratnost a legislativa ( 20 min. - V. Knotek, i4wifi ). Informace k návratnosti investice do solární techniky. Vyplatí se to vůbec? Jaká je aktuální legislativa? Mohu si instalovat solární panel bez omezení? Dozvíte se základní informace k cenám panelů, měničů a baterií. Ukážeme Vám, jak počítat a nepočítat návratnost.
10:45 Krátká přestávka + občerstvení.
11:00 OffGrid systémy - ostrovní elektrárny ( 60 min. - ing. M. Kolařík, Ostrovní elektrárny). Co jsou to ostrovní elektrárny a jaké mají výhody? Proč se vůbec pouštět do stavby ostrovní elektrárny a jak začít s nejmenší instalací? Vyplatí se zrušit stávající přípojku do sítě? Ucelený přehled k tématice solárních elektráren v ostrovním režimu.
12:00 Polední přestávka + oběd Přestávka na kávu, čaj a občerstvení (během přestávky možno diskutovat s přednášejícími, kteří budou k dispozici ve školící místnosti).
13:00 Praktické zkušenosti z provozu ostrovní elektrárny ( 15 min. - P. Krajčíř, Sampro ). Zpověď reálného uživatele ostrovního systému realizovaného v panelovém domě. Důvody instalace, zkušenosti z instalace a provozu.
13:15 GridFree systémy - řešení pro snížení spotřeby ( 45 min. V. Knotek, i4wifi ). Co je to GridFree a jak je možné snížit spotřebu trvale běžících zařízení? Proč může být GridFree výhodnější než ukládání energie do baterií? Pro koho a kam je řešení GridFree vhodné? Zařízení pro měření spotřeby. Technika pro monitoring. Snižování spotřeby bez potřeby byrokracie a papírování. GridFree jako cesta k nejrychlejší návratnosti investice.
14:00 Blok II - Akumulátory - ukládání energie ukládání energie do vody (45 min. – Ing. M. Kolařík, Ostrovní elektrárny). Zužitkování energie ze slunce pomocí přímého ohřevu teplé vody solárními panely. Jaké je srovnání mezi termickým ohřevem a přímým DC ohřevem? Jak lze boiler na teplou vodu použít k ukládání energie a kde se tento princip vyplatí. Dozvíte se nejenom teoretické informace, ale postřehy z reálné instalace a provozování.
14:45 Ukládání elektrické energie do LiFePO4 akumulátorů ( 40 min. - M. Vejman, i4wifi ). Jaký je rozdíl mezi jednotlivými typy baterie (Pb, Li-ion, LiFePO4…)? Proč se nyní používají LiFePO4 baterie nejvíce? Nabíjení a vybíjení LiFePO4 baterie, na co si dát pozor? Vysvětlení pojmů BMS, SBM, CBU – ochrana LiFePO4 článků. Teorie doplněná o hodně reálných postřehů z naší práce od roku 2008.
15:30 LiFePO4 baterie v ostrovních systémech ( 30 min. - Ing. M. Kolařík, Ostrovní elektrárny ). Technicky zaměřená prezentace týkající se provozu a údržby bateriových packů s LiFePO4 články. Dovíte se nejenom suchou teorii, ale zejména uslyšíte o výsledcích práce a zkušeností z mnoha instalací v ostrovních elektrárnách - jak se chovají LiFePO4 baterie v ostrovních systémech a jak je nejlépe balancovat. Technické možnosti a reálné zkušenosti z provozu.
16:00 Shrnutí získaných informací a závěrečný test.
17:00 Ukončení semináře.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně.

Lektoři


Jakub Staniček

Jakub Staniček

Fotovoltaickým systémům a správě produktů portfolia GWL Power se Jakub věnuje od roku 2016. Specializuje se na systémy GridFree, které snižují spotřebu elektrické energie z distribuční sítě a také na fotovoltaické školení, které je určené pro instalační firmy i širokou veřejnost. Jakub příležitostně přednáší na konferencích a pravidelně se účastní výstav, které jsou zaměřené na aktuální dostupné FVE. technologie.