Školení i4wifi distribution a.s.

MTCTCE - MikroTik Certified Traffic Control Engineer (Správce síťového provozu) (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
2
5
uskutečněných kurzů

0
9
0
0
2
proškolených účastníků

MTCTCE - MikroTik Certified Traffic Control Engineer
(Správce síťového provozu)

Datum 12.05.2016
Místo Praha 10
Obtížnost L3 - Profesionální - Vyzkoušejte náš Online test
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 3 990,- Kč bez DPH
Kontakt Petra Hájková (hajkova@i4wifi.cz)

Pokročilý kurz zaměřený na efektivní správu a optimalizaci síťového provozu v prostředí MikroTik RouterOS.

PRO PŘIPUŠTĚNÍ K TESTU A ZÍSKÁNÍ CERTIFIKÁTU JE NUTNÉ ABSOLVOVAT ZÁKLADNÍ KURZY MTCNA - TEORETICKOU A PRAKTICKOU ČÁST!!!

Cíl školení: Seznámení a praktické ukázky nastavení DNS, DHCP (Server, Client, Relay), Firewall – NAT, Mangle, Firewall Filter Rules, HTB – principy omezování propustnosti sítě, nastavení Simple Queue a Queue Tree, Web Proxy (Access, Cache, Direct) a ochrana sítě proti útokům.

Potřebné znalosti: Znalost Mikrotik RouterOS, obsah školení - MikroTik Certified Network Associate.

Podmínkou získání certifikace je účast na obou úvodních školení MTCNA - teoretická a praktická část.

Potřebné vybavení: Notebook, UTP kabel, 1x RB433 nebo vyšší s alespoň třemi LAN porty, 1x rádiový modul s podporou 5GHz (802.11a/n např. R52n-M), 1x zdroj a 1x vnitřní anténa.

Certifikát: Podmínkou získání oficiálního certifikátu MikroTik Certified Traffic Control Engineer je certifikát z kurzu MikroTik Certified Network Associate a složení závěrečného testu na kurzu MTCTCE alespoň na 60%. Test probíhá v angličtině.

Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury, jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Základní podmínka rychlé počítačové sítě je správně nastavený DNS (Domain Name System). Dozvíte se vše o možnostech nastavení DNS klienta a cache, statických DNS záznamů a mnoho zkušeností z praxe.
10:00 Vše co jste chtěli vědět o DHCP a báli jste se zeptat – klient, sever, relay, options, IP Address Pool a jak to vše používat dohromady.
10:30 Firewall – zdánlivě složitá zeď. Nebojte se ho však a začněte aktivně používat filtry, connection tracking, connection state a vyjasněte si rozdíly mezi zápisem pravidla do Input a Forward.
11:30 Přestávka na oběd.
12:30 Jak chránit vaší síť proti virům aneb nejlepší antivirus je firewall – Virus Port Filter, Bogon IPs, Address List, NAT, Redirect.
13:00 Universal Plug-and-Play aneb dynamický forwarding portů na vyžádání – výhody, nevýhody, skrytá nebezpečí + bonus: NAT Helpers.
13:45 Diskriminace paketů ve firewallu aneb označte si ten svůj – Mangle, Marking Connection, Marking Packets a jak na pravidla.
14:30 Fronta (ne ta na maso) je základ úspěšného omezování rychlostí klientů. Mějte konečně jasno v pojmech jako Simple Queue, HTB, Dual Limitation (CIR, MIR) a naučte se je efektivně využívat.
15:00 Pokračujeme ve frontách: Queue Tree, Netmap, Same, Burst…
15:30 Zrychlete vaší síť ihned a zdarma – řešením je webproxy. Nastavte správně cache, statistiky, rule list, URL filtry atd.
16:00 Jak se bránit (a ubránit) útokům z Internetu – ping flood, ICMP flood, Port Scan Detection, DoS Attacks Protection, DDoS Attacks a zkušeností ověřené postupy.
16:30 Závěrečný online test.
17:00 Konec školení.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně.

Lektoři


Jaromír Čihák

Jaromír Čihák

Jaromír provozoval již před rokem 1989 vlastní FIDO node a BBS systém. Poté pracoval ve Středisku Cenných Papírů jako správce sítě a administrátor, souběžně se věnoval budování prvních bezdrátových sítí v ČR.

Od roku 1999 spolupracuje se společností MikroTik a podílel se i na samotném vývoji systému RouterOS.

V roce 2002 složil jako jeden z prvních na světě oficiální zkoušky ze systému RouterOS a začal pomáhat ostatním v zavádění tohoto jedinečného softwaru do jejich sítí.

Za minulých 10 let Jaromír proškolil více než 5 tisíc techniků, administrátorů a jiných odborníků. A když zrovna neškolí, určitě Jaromíra najdete na letišti v akrobatickém speciálu!