Školení i4wifi distribution a.s.

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
4
2
5
uskutečněných kurzů

0
9
0
0
2
proškolených účastníků

UEWA - Ubiquiti Enterprise Wireless Admin

Datum 19.04.2016
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 5 280,- Kč bez DPH
Kontakt Lenka Chuchmáková (chuchmakova@i4wifi.cz)

CENA ŠKOLENÍ JE VČETNĚ POTŘEBNÉHO ZAŘÍZENÍ: UniFi 300 Mbps AP/Hotspot 2,4 GHz, 802.11n, MIMO 2×2 - vnitřní

Cíl školení: Naučíme Vás instalovat a spravovat Unifi controller. Modifikovat portál pro Vaše potřeby, plánovat rozmístění AP a testovat Vaši síť.

Potřebné vybavení: Vlastní notebook.

Potřebné znalosti: Základy TCP/IP a OS Windows, technická angličtina.

Certifikát: Oficiální Ubiquiti certifikát UEWA - The Ubiquiti® Enterprise Wireless Admin (předpoklad je úspěšné složení testu min. na 65%, test je v anglickém jazyce).


Platba: Příkazem na základě zaslané zálohové faktury, kterou obdržíte po registraci. Platbu je třeba provést do 7 dnů od zaslání zálohové faktury jinak je registrace stornována. Fakturu obdržíte osobně na školení.

Storno registrace: V případě neúčasti na školení není platba vrácena z důvodu velkého zájmu o školení a blokování místa jinému uchazeči. Ve výjimečných případech a v případě včasného oznámení neúčasti na školení, lze požádat o náhradní termín.

Program školení

9:00 Prezence účastníků.
9:15 Úvod do Ubiquiti & Enterprise Wireless - historie a cíle Ubiquiti, úvod do UniFi.
9:30 Základy WiFi - vlastnosti a využití bezlicenčního radiového spektra 2,4GHz a 5GHz, legislativa použití, standardy (DFS, 802.11b/g/n/ac, QoS, WMM), UniFi Controller - instalace a prvotní konfigurace.
10:30 Plánování - bezdrátová technologie (HW), Zero-Handoff Roaming, pokrytí a správná volba kanálů, signály, rušení, využití pásma.
11:30 Přestávka na oběd.
12:30 Nasazení UniFi - analýza prostředí, montáž UAPs, síťování a napájení, testování propustnosti.
13:00 Instalace Unifi zařízení - možnosti správy více lokalit, adoptování na 2. síťové vrstvě, skupiny, zabezpečení, virtuální sítě, Load-Balancing.
14:00 Analytika - statistiky, SNMP, chyby, podpora.
14:30 Pokročilá nastavení - Cloud Hosting, adoptování na 3. síťové vrstvě, uplink přes WiFi, minimální RSSI, Zero-Handoff Roaming.
15:15 Guest Portal - řízení přístupů, Hotspot Manažer, integrace.
16:00 Závěrečný test.

V ceně školení je zahrnutý celodenní studený sladký a slaný bufet, káva, čaj a nealkoholické nápoje. V poledne pak teplý oběd v místní jídelně.

Lektoři


Ing. Jan Zíka

Ing. Jan Zíka

Honza se věnuje bezdrátovým technologiím již od roku 2002, kdy během studia vybudoval bezdrátovou Wi-Fi síť v okolí Prahy, samozřejmě s použitím RouterBoardů a NanoStationů.

Díky této síti získal mnoho zkušeností se stavbou Wi-Fi spojů, konfigurací RouterOS, airOS či OS Linux, které předává zákazníkům i4wifi 100Mega Distribution s.r.o. v rámci individuální technické podpory. Vedle poradenské činnosti se věnuje i bezproblémovému chodu hardwaru a IT systémů používaných v naší společnosti.

Honzovou hlavní zálibou je nikomu nic neříkající interkros. Tento sport se nejvíce podobá lakrosu a je bezkontaktní.


Michal Vyhnalík

Michal Vyhnalík

Produktům od společnosti Ubiquiti se věnuje již od roku 2011, tedy v době, kdy byly společností Ubiquiti uvedeny jednotky podporující TDMA protokol airMAX, který odstranil problémy při používání Wi-Fi sítí na dlouhé vzdálenosti v režimu PtP i PtMP.

Michal volný čas věnuje vodáckému oddílu VTK Roztoky a s ním spojeným aktivitám.