Školení i4wifi distribution a.s.

Expert na bezdrátová rozhraní (Školení i4wifi 100MEGA Distribution s.r.o.)
0
0
3
7
8
uskutečněných kurzů

0
7
9
3
5
proškolených účastníků

Expert na bezdrátová rozhraní

Datum 08.11.2012
Místo Praha 10
Obtížnost L1 - Lehká
Volných míst Již poběhlé školení.
Cena 3 799,- Kč
Kontakt Jitka Kubátová (kubatova@i4wifi.cz)

!!!! POZOR !!! Na školení si prosím přineste následující HW:

  • 1x RouterBoard + zdroj - doporučujeme RB433
  • 2x WiFi modul (a/b/g/n) - doporučujeme R52n
  • 1x UTP kabel
  • 1x Notebook

Program školení

9:00 Prezence účastníků
9:15 Certifikovaný Mikrotik specialista pro konfiguraci bezdrátových sítí – prezence účastníků + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
10:00 Dva základní způsoby šíření informací vzduchem – amplitudová a fázová modulace. Jaké jsou rozdíly, výhody, nevýhody a jak je využít ve váš prospěch v praxi.
11:00 Základní pravidla konfigurace bezdrátových spojů – jak si pod sebou neodříznout větev, jaké je správné pořadí změny nastavení a pár tajných vychytávek z praxe.
11:30 Pár faktů z definice normy 802.11a/b/g/n – kdy bezdrátová miniPCI karta opakuje vysílané pakety, kdy se nám to líbí a kdy již méně, jak tomu zabránit, praxí vyzkoušená citlivost různých bezdrátových karet dostupných na trhu a mnoho dalšího…
12:00 Jak se počítá kvalita signálu a co nám tím miniPCI karta sděluje. Co je to rušení? Přichází vždy pouze od konkurence? A jak se mu zdarma vyhnout během okamžiku? Důležitý parametr Noise floor threshold a možná nebezpečí při jeho chybném nastavení. Frekvence – jak si omylem avšak zcela zaručeně znehodnotit celou síť během okamžiku.
12:30 Přestávka na oběd.
13:00 NStreme a Dual NStreme – náhrada za páteřní licencované spoje za zlomek jejich ceny? Nebo nepoužitelná věc? Anebo je pravda někde uprostřed? Naučte se vytěžit maximum z těchto protokolů. Ne všude je však možné je použít…
14:30 Práce v zarušeném prostření – často není jiná možnost. Lze ale pomocí MikroTiku tak trochu obejít fyzikální zákony? Jak úspěšně provozovat spoj i v tomto prostředí?
15:30 Tvorba frekvenčního plánu – žádné poučky z učebnice, ale roky vyzkoušená pravidla. Sestavte si správně frekvenční plán, vyhnete se rušení a znásobíte si kapacitu vaší sítě!
16:30 Po probrání všech bodů programu budou následovat vaše dotazy, připomínky a hodnocení školení + pro zájemce možnost složit on-line test zde: http://trainin­g.mikrotik.com.
17:00 Konec školení.

Tipy


Potřebujete poradit a nevíte si rady? Využijte naší technické podpory a databáze častých dotazů, kde naleznete odpovědi na otázky z oblasti nastavení produktů Ubiquiti, Mikrotik, domácích sítí, elektrokol, baterií a solárních panelů.

Zažíváte neustále problémy v instalaci a provozu zařízení v pásmu 5 GHz? Využijte produkty společnosti RF elements, které svým revolučním řešením vyřeší vaše problémy a zdokonalí vaši síť.

Víte, že si můžete objednat soukromé školení jen pro Vaši firmu? Vyberte si z našich školení to, které je pro Vás nejpřínosnější a my Vám ho uspořádáme v termínu, který Vám nejlépe vyhovuje.